NUKU teater Poolas nukuteatrite festivalil | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

NUKU teater Poolas nukuteatrite festivalil

jaga
14. Juuni 2019 | 16:24

NUKU teater osaleb rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil METAMORFOZY LALEK (Nukkude Metmorfoosid), mis toimub Poolas Białostockis 14.-22. juunil 2019. Festivalile kutsuti NUKU lavastus „Bon Voyage ja teised valed“.

METAMORFOZY LALEK toimub viiendat korda ja on suunatud eelkõige noortele ja täiskasvanutele. Tegemist on nukuteatrimaailmas kindlalt kanda kinnitanud rahvusvahelise festivaliga, mida korraldab Białostocki Teatr Lalek. 

Białostocki Teatr Lalek on üks tähelepanuväärsemaid kohti Kirde-Poola kultuurikaardil ja tuntuim nukuteater kogu Poolas. Teater on tegutsenud professionaalse nukuteatrina alates oma asutamisest 1953. aastal. Lavale on jõudnud nii lastele-kui ka täiskasvanutele suunatud lavastused ja teatrist on välja kasvanud kogu maailmas tuntud poola nukuteatritegijad, nagu Jan Wilkowski, Adam Kilian, Jan Dorman, Leokadia Serafinowicz, Wojciech Wieczorkiewicz, Andrzej Dziedziul, Piotr Tomaszuk, Tadeusz Słobodziane ja teised.

Białostocki festival saatis ametliku kutse NUKU teatri lavastusele „Bon Voyage ja teised valed“, mis esietendus 23. septembril 2017 rahvusvahelisel festivalil Prantsusmaal, Charleville-Mézières’s. Białostockis etendatakse lavastuse ingliskeelset versiooni 19. juunil kell 20.30.

Poola on nukuteatri valdkonnas üks juhtivaid riike ja meile suhteliselt lähedal, mistõttu looks koostöö uusi põnevaid võimalusi mõlemale teatrile. Kutse saamine sellise kaliibriga festivalilt on NUKU teatri jaoks oluline tööalane õnnestumine.

METAMORFOZY LALEK Poolas on üks kolmest festivalist, kuhu NUKU teater 2019.a on kutsutud, lisaks Sloveeniale ning Venemaale.

 

Veel uudiseid