Tallinn Treff | EESTI NOORSOOTEATER

Tallinn Treff

8.–11. mai 2025 ​

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff toimub alates 2007. aastast. Festivalist on kujunenud kaasaegse nuku-, objekti-, materjali-, füüsilise ja multimeediateatri kohtumispaik, kus otsime inspireerivat dialoogi sisu ja vormi, traditsioonide ja uuenduste vahel.  

Tuleval kevadel toimuv festival on arvult neljateistkümnes. Seekordne kava jaguneb sise- ja väliprogrammiks ning lähtub põhimõttest „vähem on rohkem” (less is more).  

Põnevusega tutvustame esmakordselt festivali ajaloos karavanteatrite eriprogrammi. Tegemist on mujal maailmas laiemalt levinud suveteatri vormiga, mille etendused toimuvad haagissuvilast või mikrobussist ümberehitatud teatrisaalis. Säärane formaat on küllalt eriline – vaatajaid mahub saali sõltuvalt lavastusest kolm kuni viisteist ning etenduste kestused jäävad vahemikku seitse kuni kakskümmend minutit, võimaldades mõne tunni jooksul mängida mitmeid kordi. Lavastuste spekter on lai, pakkudes vaatamist nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Ja mis peamine – nendesse minutitesse koondub visuaalteatrile omane piiritu fantaasia essents! Lisaks Eesti Noorsooteatri uuele karavanteatrile sõidavad oma ratastel teatrisaaliga Tallinnasse kolleegid Soomest, Saksamaalt ja Prantsusmaalt. 

Ka seekordne siseprogramm pakub lavastusi, mille märksõnadeks on väikesed trupid ja piiritu kujutlusvõime. Visuaalteater on loomult fantaasiat käivitav ja avardav ning selle juured tuginevad tugevalt nuku- ja objektiteatrile, otsides samas ühisosa kaasaegsete tehnoloogiliste võimalustega.  

Traditsiooniliselt ootame festivalile viimaste aastate omanäolisemaid visuaalteatri lavastusi üle Euroopa (sh. Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Norrast), aga ka Kanadast. 

Visuaalteatrikohtumisteni,  

Leino Rei 
festivali kunstiline juht 
leino.rei [at] eestinoorsooteater.ee