Nukuteatrimuuseumis avatakse näitus „Juhuse tahtel nukunäitlejaks. Väino Luubi 7 teatriametit” | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Nukuteatrimuuseumis avatakse näitus „Juhuse tahtel nukunäitlejaks. Väino Luubi 7 teatriametit”

jaga
13. Juuni 2023 | 10:02

Homsest, 14. juunist on Nukuteatrimuuseumi teisel korrusel avatud näitus „Juhuse tahtel nukunäitlejaks. Väino Luubi 7 teatriametit”.

Nukunäitleja Väino Luupi tuntakse peamiselt Eesti Televisiooni lastesarjadest ja telelavastusest, nagu näiteks „Kessu ja Tripp”, „Hei, pöialpoisid!” ning „Tammetõru seiklused”. Üllatuslikult sai Luubi teekond nukunäitlejana alguse töökuulutuse peale, kus Nukuteatrisse otsiti elektrikut.

Näitus „Juhuse tahtel nukunäitlejaks” vaatleb tuntud nukunäitleja Väino Luubi põnevat teekonda Nukuteatrisse ning sellele järgnenud erinevaid teatriameteid 45 aasta jooksul. Peale selle toob näitus esile Luubi huvi kaamera ja filminduse vastu. Tänu viimasele on olnud esmakordselt võimalik eksponeerida haruldasi filmikaadreid Väino Luubi erakogust, kust leiab mitmeid jäädvustusi Nukuteatri meeleolukatest ringreisidest ning lavastuse „Miki-Hiir tondilossis” (1972) valmimisest. Just sellest lavastusest sai alguse Luubi teekond lavastajana, mis andis ühtlasi võimaluse proovida kunstniku ja nukumeistri ametit.

Lisaks lavastuse „Miki-Hiir tondilossis” nukkudele on eksponeeritud varrasnukke Luubi teistest töödest, nagu „Valge kassi veski” (1997) ning „Buratino” (1995). Näituselt leiab tegevusi, mis võimaldavad end proovile panna mitmesugustes teatriametites – näiteks luua teatrinuku kavand, katsetada lavakujundamist, kehastuda erinevateks tegelasteks ning luua pillidega heliefekte.

Uuel hooajal toimub näituse raames ka filmiõhtu, kus saab näha Luubi filmitud videosid teatrielust ja -inimestest.

Näitusele pääseb muuseumipiletiga muuseumi lahtiolekuaegadel.

Veel uudiseid