Ajaloo suurim Koolinoorte teatripäev toimub 15. märtsil Tallinnas | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Ajaloo suurim Koolinoorte teatripäev toimub 15. märtsil Tallinnas

jaga
15. Veebruar 2023 | 13:45

15. märtsil on Tallinna teatrimajadesse oodatud teatrihuvilised õpilased üle Harjumaa, et saada osa kümnetest töötubadest, treeningutest, aruteludest ja ekskursioonidest, mis toimuvad tänavuse, järjekorras juba kaheksanda Koolinoorte teatripäeva raames. 

Alates tänasest saab Noorsooteatri kodulehel töötubadesse registreeruda.

54 erinevat sündmust ja 85 toimumiskorda – ajaloo suurima Koolinoorte teatripäeva korraldamiseks on seljad kokku pannud Eesti Noorsooteater, Eesti Draamateater ja Rahvusooper Estonia, kuid kaasa lööb enamik Tallinnas tegutsevatest teatrivaldkonnaga lähemalt ja kaugemalt seotud asutustest ning külla sõidavad ka kõik maakonnateatrid.

Tegevusterohke päeva jooksul saab rohkem kui poolesajas töötoas lähemalt tutvust teha nii sõna-, visuaal-, muusika-, raadio- ja tantsuteatri kui ka etenduskunstidega ning teatriõppe ja teatrikajastamisega, proovida lavavõitlust, butafooritööd, näidendite kirjutamist, näitlejatöö põhialuseid või grimmitegemist. Põnevad ekskursioonid pakuvadnäitlejate ja teatrijuhtide juhatusel sissevaadet lavatagusesse maailma mitmes teatrimajas.

Teatripäeva puhul leiab Tallinna teatrite mängukavadest kaheksa noorele vaatajale sobivat lavastust ning külastada saab MUBAs toimuvaid tasuta kontserte.

Kõik teatripäeva töötoad ja sündmused, välja arvatud teatrietendused, on tasuta.

Eesti Etendusasutuste Liidu (EETEAL) ellukutsutud Koolinoorte teatripäeva toob üheks päevaks kokku teatrid üle Eesti, et anda ühe piirkonna õpilastele võimalikult mitmekesiselt võimalusi teatritegemisega tuttavaks saada. Esimene koolinoorte teatripäev toimus 2015. aastal Pärnus Endla teatris.

Tutvu teatripäeva programmiga ja registreeru siin.
Registreerumine on avatud kuni 9. märtsini või kuni vabu kohti jätkub. 

Fotol 2019. aasta Koolinoorte teatripäeva sündmus Vanemuise teatris. Foto: Kertu Tombak

Veel uudiseid