Pinocchio | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Pinocchio

jaga
35 min|Koolilapsele|Ovaalsaal

Maribori Nukuteater
SLOVEENIA

Lugu Pinocchiost on uskumatu seiklus, mis on valmistanud põnevust paljudele põlvkondadele ja elab ikka veel edasi. Pinocchiost on saanud metafoor selle kohta, et ka vead võivad inimest kujundada.

Vead ei pruugi tingimata olla halvad – tihti on nad ainus viis, õpetamaks meile, kuidas oma elu paremini mõista ja muuta. Nagu Itaalia kirjanik Gianni Rodari kord ütles: „Vead on vajalikud, tervislikud nagu leib ja tihti ilusad – vaadake vaid Pisa torni.”

„Pinocchio” ei ole harilik lavastus. See on lavastus, mis süüvib nukuteatrimaailma; süüvib päris algusesse, kui nukk ei ole veel valmis saanud ja elavaks olendiks muutunud, vaid töötlemata toormaterjal. Pinocchio puhul on materjaliks muidugi puit, väärismaterjal, mis on saatnud inimkonda peaaegu algusest peale. Puit, mille muutumine millekski ei tundu just paljutõotavana. Ometigi näeme me nukuteatri võlukunsti abil selles juba loo erinevaid tegelasi. Pinocchioga liituvad varem valmistatud nukud, kelle jaoks on saadud inspiratsiooni vanadelt meistritelt. Selles muganduses naaseme me puusepa töökotta, kus tema tööriistad elustuvad ja puutükkidest ta töölaual saab omaette maailm. Pinocchio läheb rännakule – ja meiegi asume teekonnale, millel tutvume nukuteatrikunsti erinevate lähenemistega.

Maribori Nukuteatri taotluseks on olla atraktiivne ja moodne nukuteatrikeskus, mis – loova kujutlusvõime, nukuteatrikunsti mõistmise ja muu sisu hästi organiseerimise abil – kõnetab sügavmõtteliselt ja arukalt isegi kõige nõudlikumat publikut mis tahes vanuses.

Alates 1990. aastast korraldab Maribori Nukuteater populaarset rahvusvahelist nukuteatrifestivali Summer Puppet Pier ning 2011. aastast saadik pakub kvaliteetset platvormi peamise kodumaise nukuteatrifestivali – 2001. aastal alguse saanud Sloveenia Nukuteatrikunstnike Biennaali – alaliseks korraldamiseks.

Teatri koduleht