Eesti liitus kaasaegse nukuteatri veebiplatvormiga | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Eesti liitus kaasaegse nukuteatri veebiplatvormiga

jaga
11. Aprill 2022 | 13:54

Möödunud aastal lõid Sloveenia, Leedu, Horvaatia ja Šotimaa nukuteatrite esindajad kaasaegset nukuteatrit käsitleva veebiplatvormi, kus on esindatud ka teised visuaalteatri liigid nagu objekti-, materjali-, maski-, füüsiline, multimeedia- ja digitaalteater.

Nüüdseks on algatusega liitunud ka Eesti, Serbia, Prantsusmaa ja Slovakkia. Platvormil on ingliskeelne rahvusvaheline lehekülg, mis koondab kokku olulisemad sündmused, kajastused ja publikatsioonid rahvusvahelisel tasandil. Selle kõrval on igal liikmesriigil ka omakeelne lehekülg, kus leitav sissevaade koduriigi kaasaegse nukuteatri areenil toimuvale. 

See on oluline samm nii vaatajatele kui teatritegijatele, et hoida end kursis valdkonna arenguga ning annab kriitikutele ja teatriteadlastele võimaluse rahvusvaheliseks väljundiks. Eesti lehte haldab Eesti Noorsooteater, kuid kaastöid oodatakse kõigilt Eesti visuaalteatri valdkonnas tegutsejatelt. Ettepanekuid avaldamissooviga ootab Eesti Noorsooteatri kirjandustoimetaja Helena Läks meiliaadressil helena.laks [at] noorsooteater.ee.

Eesti Noorsooteatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff. Koos Läti ja Leedu teatritega on ellu kutsutud Balti visuaalteatri esitlusfestival, mis toimub tänavu esmakordselt 27.–29. mail Tallinnas.

(Siim Vahuri fotod Eesti Noorsooteatri uusimast visuaalteatrilavastusest „Sinel“ Nikolai Gogoli jutustuse põhjal, lav. Daniil Zandberg)

Veel uudiseid